Labai dažnai su jumis atvirauju ir pasitaiko, kad dalinuosi blogomis savijautomis, mintimis apie kritusią savivertę ar šiaip pazyziu. Būna ir priešingai. Šiandien, turiu noro pasidžiaugti tuo, kad mano blogas yra labai fainas :). Tik aš nesijaučiu pakankamai išnaudojama. Žiū, prieš kelias dienas viena PR agentūra influenseriams pristatė rudens sezono naujienas. Pristatymo žvaigždė buvo kietasis šampūnas. Žinau, nes kaip ir tūkstančiai kitų, seku mūsų YT/Insta/Blog žvaigždutes. Bent jau konkrečiai tą produktą labiausiai akcentavo merginos išpakuodamos dovanas. Keliuose insta storiuose girdima, kaip apie jį kalbėdama atstovė mini, jog kietuosius šampūnus išpopuliarino “Lush”. Na ir ką po poros dienų aš matau tame langelyje, mano blogo dešinėje, kur rodomi 5 dienos skaitomiausi straipsniai? 3 metų senumo apžvalgą apie kietąjį šampūną. Sutapimas? Lygiai toks pats, kaip ir iškilę atsiliepimai apie “Saphira” po šios kompanijos pristatymo ar mėnesių mėnesius tope buvęs “Braun” veido epiliatorius, po to kai jį paminėjo garsi žvaigždė. Mano blogas visai naudingas, o man net nereikia kažko daryti, kad gaučiau lankomumo. Tik įdomiai rašyti ir turėti gerai “google” vertinamą turinį. Ar aš norėčiau gauti kvietimus į tuos pristatymus? Nelabai, bet norėčiau, kad mane išnaudotų įmonės, kurios supranta, kaip gerai turėti apžvalgas tokiame tinklaraštyje, ir kad jas čia žmonės ras metų metus. Ne visais atvejais tai naudingiau nei vienkartinis, po paros dingstantis, paminėjimas dešimtūkstantinėje insta paskyroje, bet garantuoju, kad jei kokia stilistė savo FB pasakys žodžius – išmanios svarstyklės, tai būtent į šį tekstą žmonės ateis ieškoti atsiliepimų prieš apsispręsdami pirkti, nes jau po kelių savaičių jis bus lengvai randamas. Pasigyriau? Na, kartais nutarkuojat mane dėl saviplakos, tad kodėl kartais nepasikelti nosies? Dėl balanso, linksmumo, penktadienio?

Taigi, apie išmaniąsias svarstykles. Kartą viena skaitytoja man pakomentavo, kad labai džiaugiasi tokiu daiktu, mažiau rūpinasi dėl svorio, nes mato, kaip jį įtakoja vanduo ir t.t. Susidomėjau, sutariau su parduotuve, gavau, pasisvėriau ir tik tada pagalvojau, o tai pala pala, kaip jos veikia? Kaip tuos riebalus matuoja? Iš viso iš kur jos žino apie tą vandenį? Koks yra išmaniųjų svarstyklių veikimo principas?

Išmaniųjų svarstyklių veikimo pricipas

Kiekvienų tokių svarstyklių paviršiuje jūs matote metalinius elektrodus, dažniausiai keturis.

Ant jų reikia atsistoti basomis ir per kūną yra perleidžiama silpna (saugi) elektros srovė bei pamatuojama kūno varža (bioelectrical impedance).  Dėl šventos ramybės nerekomenduojama tokiomis svarstyklėmis naudotis nėščiosioms ar širdies stimuliatorių turintiems žmonėms.

Priminsiu, kad varža yra savybė priešintis elektros srovei ir jos didumas priklauso nuo medžiagos iš kurios sudarytas kūnas. Na, čia ir pasinaudojama tuo, kad vandens, kaulų, riebalų, raumenų ir kitų mus sudarančių medžiagų varža yra skirtinga. Tada kelios formulės santykiams paskaičiuoti ir tadam – turim savo kūno analizę.

Viskas paprasta, ar ne? Šokam prie konkretaus prietaiso.

Išmaniosios svarstyklės “YUNMAI Mini 2”

Šios svarstyklės pas mane atkeliavo iš Gearbest.com. Pasirodė gražios, dar pasirodė, kad kaina daugiau mažiau įtikinama (nenorėjau apžvelginėti nei kažko labai pigaus, nei kažko labai brangaus). Jos, kaip ir visos, žada išmatuoti kūno masės indeksą, riebalų, kaulų ir raumenų masę, vandens bei baltymų kiekį, taip pat paskaičiuoti pilvo (vidinių – vicsceral fat – parodo ar neapriebėję mūsų organai) riebalus bei rekomenduojamą dienos kilokalorijų normą. Ir dar yra parametras “fitness age”, kuris atsako, koks jūsų amžius yra remiantis visais rodikliais, o ne pasu.

Pačių svarstyklių dizainas itin paprastas. Jos nedidukės, be jokių mygtukų, ekranėlių (užsižiebia informacija tik atsitojus), juodos. Tik, kad žiauriai blizgios, tikras veidrodis.

Šiaip, visiškai atitinka parduotuvės aprašymą ir nuotraukas.

Į svarstykles dedamos 3 AA tipo baterijos, kuriomis reikia apsirūpinti iš anksto. Žada, kad tokio komplekto užteks bent metams.

Pačiam daiktui neturiu jokių priekaištų, man jis gražesnis už seniau turėtas paprastas svarstykles, kol turiu – veikia be priekaištų. O įdomioji dalis, žinoma, yra mobilioje programėlėje “YUNMAI”, kurią rasite tiek “Android”, tiek “iOS” parduotuvėse.

Programėlę susieti su svarstyklėmis buvo labai lengva. Kiek prisibijojau, nes tas poravimas per “Bluetooth” ne visada paprastas. Čia žingsnis po žingsnio ir jokių problemų. Svarstyklės turi kažkiek atminties, nes net jei atsijungusios nuo telefono, informaciją į jį nusiunčia kiek vėliau.

Taip atrodo pradinis programėlės ekranas:

Matome paskutinį kartą užfiksuotą svorį. Tereikia atsistoti ant svarstyklių, palaukti, kol jų langelyje užsipildys raudona eilutė (trunka kelias sekundes), o programėlėje nustos suktis ratukas aplink kilogramus ir jau viskas, galima nagrinėti naujausius duomenis.

Štai matote, kad aš nuo paskutinio karto pamečiau 1.2kg, bet priaugau 0.6% riebalų.

Šiaip, turėkite omenyje, kad riebalų, vandens, raumenų kiekiai yra išreikšti procentais. Tad tas “priaugau” riebalų, dar nebūtinai reiškia, kad bent vienu gramu jų padaugėjo. Tiesiog pasikeitė santykis, pvz., sumažėjus vandens kiekiui.

Patogu, kad galima atsidaryti istoriją ir padieniui pažiūrėti kaip kinta jūsų visi parametrai.

Žvilgtelėkime į mano visus paskutinius rodmenis, o po to aš pasakysiu, kas man įdomu čia 🙂 (nuotrauka paspaudus pasididina).

Įdomybės: mano kūno masės indeksas yra smarkiai per didelis ir iki žalios zonos dar oi kaip daug! Tačiau, kas liečia riebalus ir vidinius (na tuos, kur aplink kepenis) riebalus, tai viskas labai gražiose normose. Normose ir visi kiti parametrai, tad gal ir tiesa, kad KMI yra truputį nesąmonė? Nes aš nors ir nešioju XL dydžio drabužius, bei sveriu patys matot kiek, nesijaučiu labai jau riebokšlė. Beje, net ir nešiodama tą antsvorį jau 20 metų, aš, pasak svarstyklių, nesu labai sena. Man duoda tik vienerius metus pliuso :).

Ar verta įsigyti išmaniąsias svarstykles?

Tai jau, kai viską perskaitėte, ką manot, ar verta? Aš visai džiaugiuosi. Net jei jos rodo netiksliai, prisiminkime, kad netikslumas kiekvieną dieną tas pats, tad tiesiog galime sekti pokytį ir šiek tiek įsivaizduoti kas darosi su mūsų kūnu įvairiais periodais. Savistabai, tai visai geras daiktas. O aš jau taip įpratusi, kad išlipusi iš lovos iš karto stoju ant svarstyklių, tai dabar tik įdomiau :).


Naudinga: “YUNMAI Mini 2” įsigyti galite Gearbest.com. Kaina – 38 EUR. Pasirinkus “Expedited Shipping” atsiunčia per kurjerius, trunka iki poros savaičių. Tokio siuntimo kaina yra apie 6 EUR, bet yra galimybė rinktis ir nemokamą siuntimą, paštu iš Kinijos.

Kai jūs tylit, man atrodo, kad neskaitot. Jei blogas įdomus – bendraukim ir kurkim jį kartu!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

PR produktas (daugiau apie mano PR politiką čia).