Balandžio skaitiniai! Ir vėl jų nedalinau į dvi dalis, nes pirmomis savaitėmis buvau perskaičiusi tik dvi knygas. Na, o iš viso šį mėnesį – septynias. Šešios skirtingos leidyklos, keturios knygos dovanotos leidėjų. 4 trileriai/detektyvai, o kitos – įvairūs romanai. Šį kartą pasitaikė ir tikrai nuobodžių ir visai šaunių skaitinių. Tad po truputį apie kiekvieną.

1435(28) Beth O’Leary “Kelionė”

Išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, vertė Agnė Sūnaitė

Jau esu skaičiusi šios autorės knygų ir nemeluosiu, kad jos man patiko gerokai labiau nei “Kelionė”. Nežinau, gal istorijos atrodė įtikinamos, gal daugiau visko vyko. Nors ir šis romanas gana mielas. Adė, jos sesuo ir keistas bendrakeleivis važiuoja į draugės vestuves kitame šalies gale. Po avarijos automobilio ekipažas pasipildo dar dviem žmonėmis: Adės ex vaikinu ir bjaurybe jo geriausiu draugu.

Na ir tada jau skaitytojas seka visas santykių peripetijas. Buvo smagių situacijų, buvo iškelta ir rimtesnių problemų, pvz., toksiški santykiai su tėvu. Tačiau iš esmės šis romanas man pasirodė nuobodokas, nes nieko per daug giliau ir nepaknebinėjo, o vos kelių juokingų scenų man pasirodė per mažai. Tokia apie nieką knyga.

Vertinimas: 3/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.58

1436(29) Camilla Grebe “Naminis gyvūnas”

Išleido Baltos Lankos, vertė Alma Braškytė

Tai yra antroji detektyvinės serijos dalis. Pirmoji – “Meilužis ir drugys” – man labai patiko. Tai buvo ir detektyvas, ir nepatikimo pasakotojo istorija, ir personažai unikalūs, pvz., atmintį prarandanti kriminalinių nusikaltimų psichologė. Antroji dalis man pasirodė kiek silpnesnė, o gal čia tiesiog asmeniniai pabambėjimai, nes ankstesnėje knygoje dominavę veikėjai čia beveik neteko balso. Policininko Peterio iš viso nebuvo, nes būtent jo visi ieškojo, o minėta psichologė taip pat tapo tik epizodiniu personažu.

Nepaisant to, Camilla Grebe labai išsiskiria iš kitų panašių autorių ir turi kažką tokio, ką sunku įvardinti. Tiesiog geba paliesti ir aktualias temas, pvz., imigrantų integraciją į mažą miestelį, kuris pats jaučiasi apleistas valdžios ir visų kitų, ir puikiai įpina savo personažus į įvairias pinkles. Rekomenduoju.

Leidyklos dovana.

Vertinimas: 4/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.86

1437(30) Elin Hilderbrand “Tobula pora”

Išleido Tyto Alba, vertė Vytautas Petrukaitis

Knyga pristatoma kaip lengvas vasaros romanas, o kadangi tai yra ir detektyvas, tai sukėlė susidomėjimą. Tačiau gal čia tiesiog ne mano stiliaus knyga. Jei lengvas romanas, tai turi būti smagus, arba labai įtraukiantis, bet šiuo atveju tikrai neradau nieko panašaus, sakyčiau gana nuobodus rašymo stilius, jokių užkabinančių kabliukų.

Detektyvas? Taip, nes visą knygą aiškinamasi, kas nutiko vyriausiai pamergei, o viso to tyrimo metu atskleidžiamos vis skirtingų personažų paslaptėlės. Man čia tokia tarsi užuomina į A. Kristi romanus, bet labai silpna. Nemanau, kad dar skaitysiu šią autorę.

Vertinimas: 2.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.98

1438(31) Lily King “Rašytojai ir meilužiai”

Išleido Balto, vertė Augustė Matulevičienė

Ši knyga turi labai daug gerų atsiliepimų, tad aš manau, kad galimai nesu jos tikslinė auditorija. Mane visada erzina veikėjai, kurie lygioje vietoje prisikuria problemų. Pvz., šios knygos personažė bando tapti rašytoja, o norėdama užsidirbti gyvenimui dirba padavėja restorane. Visą laiką vos suduria galus, negali išsikapanoti iš studentiškų skolų, bet [spoiler alert], pasirodo, kad kai labai nori, tai gali susirasti gerokai kvalifikuotesnį darbą, kuris per daug netrukdytų rašyti. Ir net nelabai sunkiai. Tai kam visos tos dramos, jei net nebandai savo gyvenimo pakeisti?

Žinoma, dar ir JAV sistema man svetima. Mūsų šalyje nėra rašytojų, kurie gali pragyventi vien iš savo kūrybos. Tuo tarpu Amerikoje savo pirmąjį romaną gali parduoti už tiek, kad išsimokėsi 80k dolerių studentišką skolą ir išgalėsi metus nuomotis neblogą butą. Tad gal svajonė parašyti knygą šiek tiek daugiau verta nei iš esmės vien tik garbė mūsuose.

Šiaip skaitėsi lengvai, tikrai su susidomėjimu sekiau tos merginos gyvenimo peripetijas. Tačiau labai sunkiai radau, kur susitapatinti, tad likau šiek tiek abejinga.

Vertinimas: 3/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.02

1439(32) Marco De Franchi “Pasmerkti gyvi”

Išleido Alma Littera, vertė Rasa Di Pasquale

Vienas labiausiai įtraukusių detektyvų pastaruoju metu. Apimtis irgi išskirtinė, nes retai rasi šio žanro knygą siekiančią beveik 600psl. Ar autoriui pavyko visą tą laiką išlaikyti dėmesį ir neužsižaisti. Na… Beveik, buvo šis bei tas, ką išmesčiau, ypač visokius meilės iš pirmo žvilgsnio pezalus, bet visumoje taip stipriai įtraukusias knygas aš linkusi vertinti su papildomu pliusu.

Be tikrai įdomaus siužeto, privertusio pasidomėti Caravaggio paveikslais, man dar labai įdomus buvo italų policijos darbas. Savotiška hierarchinė strūktūra, su kokia nesusiduriu populiaresnėse britų ar amerikiečių istorijose. Daug tyrimo detalių, ką labiausiai mėgstu detektyvose, empatiją žadinantys pagrindiniai veikėjai, nesibaigiantis veiksmas, šiurpą keliantys nusikaltėlių motyvai, šią knygą parvertė tikrai verta pagyrimo.

Leidyklos dovana

Vertinimas: 4.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 3.85

1440(33) Lisa Scottoline “Tai, kas amžina”

Išleido Sofoklis, vertė Augustė Čebelytė-Matulevičienė

Kadaise labai mėgau knygas apie Antrąjį Pasaulinį karą, bet jau seniai nebesirenku tokių romanų su kone vienodais viršeliais. Karas Ukrainoje rodo, kad nė velnio mes nepasimokėme, tad nebesinori skaityti fikcinių veikėjų patirčių, kai tas pats vyksta visai netoliese. Tačiau namuose turiu dar užsikaupusių tokių knygų, o kadangi nežinojau, ką noriu skaityti po tokio gero detektyvo, tai į rankas paėmiau istorinį romaną.

Yra tokių autorių kaip Kristin Hannah, kurios sugeba suvirpinti širdį, bet šiuo atveju taip nenutiko. Eilinė istorija, kurios eigą galite numatyti, ypač žinodami, kad vienas veikėjų yra žydas. Parašyta sausokai ir aš ištisai norėjau pervertinėti puslapius. Vis laukiau kažkokio įdomesnio posūkio, vistik čia grožinė literatūra sukurta jaudinti, bet viskas taip plokščiai ir nuplaukė. Ne man.

Leidyklos dovana

Vertinimas: 2.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.29

1441(34) Rachel Caine “Baimės kriokliai”

Išleido Balto, vertė Gabrielė Virbickienė

Jau ketvirta serijos knyga ir jos toks guilty pleasure slaldainiukas. Nepasakytum, kad istorijos įtikinamos, kaip, kad nėra įtikinami filmai “Kietas riešutėlis”, “Neįmanoma misija” ir visi kiti pramogai skirti trileriai. Veiksmo labai daug, pavojai iš kiekvienos pusės. Čia ir baisiausios sektos, ir vietinės gaujos, ir interneto troliai, ir viskas užgriūna ant vienos šeimynėlės. Ir čia beveik tinka pasakymas “pati kalta”, nes šeimynėlė tikrai mėgsta lįsti į pavojus, kišti galvą į karštą krosnį ir t.t. Na supratot.

Gvenos, jos vaikų ir vaikino nuotykius skaityti neprailgsta. Kartais net norėčiau po ranka turėti popkornų, labai tiktų prie bendros atmosferos. Taigi ir vėl bėgs, grobs, šaudys, gaudys. Arba mėgstat, arba ne 🙂

Leidyklos dovana

Vertinimas: 3.5/5, Goodreads vertinimas įrašo dieną – 4.29


Tiek šį kartą. O ką gero, arba blogo, skaitėt jūs?