Nemažai jūsų manęs prašė pasidalinti patirtimi apie metus su mankšta, tad pamaniau, kad labai į temą bus apjungti ir baltymų mišinį, nes gi šiais laikais paskutinis mados klyksmas yra proteinas :).

Pradėkime nuo mankštos. Reguliariai ją lankau jau daugiau nei metus.

Pilatesas ar Kalanetika?

Prieš pradėdama lankyti užsiėmimus aš visai nežinojau kuo jie skiriasi. Praėjo metai ir vis dar nesu tikra dėl tų skirtumų. Teoriją, kas tai yra ir kaip atsirado jūs rasite internete, net nežinau ar skaitytumėte jei čia nukopijuočiau.

Didžiausias skirtumas, mano akimis(!), tame, kad kai kuriems pilateso pratimams reikia specialių mašinų – reformerių. Reta grupinių užsiėmimų studija juos turi, tad atmeskime tą skirtumą ir likime tik su kilimėliais, gumomis bei kamuoliukais. Ir kai eliminuojame reformerį, mankštos gerokai supanašėja.

Kalanetikoje mankštinamos įvairios raumenų grupės atliekant pulsavimą. Pilatese labiau akcentuojamasi į kūno centrą, sakyčiau gal daugiau darbo pilvo presui. Tačiau iš esmės patys pratimai kalanetikoje, pilatese, balete ir net jogoje yra labai panašūs. Šiek tiek skiriasi jų atlikimas, kvėpavimas, bet ne kardinaliai.

Tad ką gi rinktis? Aš sportuoti nemėgstu. Visiškai. Manęs netraukia, tingiu, noriu pagulėti. Todėl, žinoma, dairiausi ko nors tokio, kur būtų kuo mažiau judesio, kad nereiktų net suprakaituoti, bet išeičiau visa sau išdidi, kad va, buvau mankštoje, pliusiukas man! Duokit šokoladką!

Iš aprašymų man pasirodė, kad kalanetika yra sudėtingesnė, visi tie pulsavimai ir panašūs dalykai baugino, atrodė, kad čia jau reiks rimčiau sportuoti. Labai skundžiausi nugaros skausmais, tad užsirašiau į pilatesą. Tą padariau 2016 metų gruodį.

Deja, vasarą mūsų trenerė nusprendė emigruoti. Gavau labai gerą pasiūlymą, sakė ji. Pamojo ranka ir pabėgo. Grupę perėmė kita mokytoja, kuri ten pat vesdavo kalanetikos užsiėmimus ir labiau specializavosi joje. Maža to, birželį abi grupės sumažėjo, buvo sujungtos į vieną, o trenerė pradėjo taikyti tiek pilateso, tiek kalanetikos, tiek kineziterapijos  pratimus. Mes visa tai dabar vadiname tiesiog sveikatingumo mankšta. O šiaip tai yra miksas.

Kadangi pusmetį lankiau tik pilatesą, mano rutinoje atsiradus ir naujiems kalanetikos pratimams, vis dar teigiu, kad jie labai panašūs. Na pvz., yra dubens kėlimas: guli ant nugaros ir keli užpakalį į viršų. Pilatese tik keliam aukštyn ir leidžiam žemyn, taip treniruodamos nugarą, presą, šlaunis ir užpakalį. Kalanetikoje darome tą patį, tik vienu metu užlaikome iškeltą dubenį viršuje ir maža maža amplitude aukštyn žemyn pulsuojame apie minutę. Jei tarp kelių laikome kamuoliuką, tai pulsuojame jais į vidų. Kartą užsiėmimus vadavo balerina ir tą kartą darėme baleto pratimus. Jie irgi buvo labai labai panašūs, tik tiek, kad atliekami plastiškiau.

Iš tiesų yra sudėtinga patarti, ką rinktis. Iš esmės abi mankštos yra labai naudingos nugarai, stiprina vidinius raumenis. Na tuos, kurie atsakingi už balansą, tai labai praverčia ant ledo :D. Abi grakština, bet nė viena iš minėtų veiklų nėra skirta svoriui mesti. Manau viskas labiausiai priklauso nuo trenerio. Pas vieną tas pats pilatesas gali patikti, o pas kitą – ne. Pas vieną bus sunku, o pas kitą, galvosite, kad gulinėjate ir nieko neveikiate.

Įspūdžiai po metų

Taigi, nedelėje salytėje Pranciškonų Rūmuose aš lankausi jau daugiau nei metus. Žinoma, esu praleidusi vieną kitą užsiėmimą. Du kartus atostogavau ir nebuvau po porą savaičių, bet šiaip einu tikrai reguliariai. Kas tuo galėtų patikėti?

https://www.instagram.com/p/Bb10lvvgnuj/?taken-by=s.rokenroll

Kas galėtų patikėti, kad apskritai esu senbuvė? Nuo tų laikų, kai pradėjau mankštintis, likome tik trys. O visos kitos moterys keičiasi kas mėnesį. Kompanija, beje, marga ir smagi. Čia nėra fitneso lėlyčių, visos tokios paprastos, skirtingo amžiaus, skirtingo sudėjimo. Daugumą vienija padejavimas. Oi ne ne ne, tik ne pilvui! Tik vieną kartą buvo atėjus mergina, kuriai viskas atrodė labai lengva, jokių pratimų ji nejaučia ir iš vis nori greito efekto. Užsiėmimus lankė lygiai du kartus :).

Pirmas kartas manęs labai neišgąsdino. Nors atsilenkimus buvo sunkoka daryti, bet visi kiti pratimai pasirodė įkandami net man. Apsižiūrėjau, kad yra vyresnių, stambesnių, visos daro ir aš galiu! Ot kriterijus, ane?

Kažkokį poveikį pajutau tik po kelių mėnesių. Iš pradžių ėjau prisiversdama. Paimdavau save už pakarpos ir išspirdavau lauk. Kaip ir sakiau, svorio mesti čia nepavyks, tai atrodo kam čia vargt? Juk stereotipinė moterytė sportuoja arba sveikai maitinasi tik tam, kad svorio numestų.  Nenumeta ir baigiasi dietos bei mankštos. Nesakykit, kad tokių nežinot.

Visgi… Tie gilieji raumenys po lašiniais tikrai stiprėja. Aš nebesikūprinu taip smarkiai. Man daug mažiau skauda nugarą ir sprando sritį. Aš net išmokau tam tikrose situacijose save kontroliuoti ir pasilengvinti gyvenimą, pvz., ilgose kelionėse automobiliu. Taip pat atsirado šioks toks grakštumas. Pvz., mano figūra yra visiška kriaušė, pilvas taip pat pūpso, bet aš jau galiu atsistoti į tokią pozą, kur jis atrodo ne toks didelis (užpakalis po savimi, klubakauliai aukštyn, tarsi užtraukiant nenoriai užsisegantį užtrauktuką), o aš pati tiesesnė ir ne tokia sukritusi. Pagerėjo pusiausvyros laikymas, žinokit labai svarbu, kaip ir minėjau, ant slidaus kelio. Pastoviai treniruojame raiščius, sąnarius.

Viena iš trijų senbuvių yra gerokai už mane, svorio turinti vyresnė moteris. Manau, jai gal 60+. Kai pradėjome lankyti mankštą ji negalėdavo tiesiog sėdėti ant kilimėlio. Reikdavo arba nugara į kažką atsiremti, arba po užpakaliu pasidėti paaukštinimą. Dabar jau kuo puikiausiai ir sėdi, ir jokių pagalbinių atramų per pratimus nereikia. Šiandien kaip tik kalbėjom, kad labai pajuto naudą, nors padejuoti mėgėja. Ojojoj, vėl kamuoliukai, tai jau šiandien bus sunku!

Ir nors aš vistiek tingiu, ir man sportas nėra džiaugsmas, bet prisiversti jau taip baisiai nebereikia. O ir mokytoja mūsų gera. Vos tik atrodo pripranti prie tų pratimų, jau žiūrėk kažką naujo sugalvoja. Vos tik pagalvoji, kad šiandien buvo labai lengva, tai žiūrėk iš kitos pamokos išeini drebančiomis kojomis, nes visus pratimus darei įtūpste ir dar pasistiebus. Visgi, kadangi pas mus labai dažnai keičiasi merginos ir kai kurios ateina iš kitur, tai nuogirdų dėka susidariau vaizdą, kad mūsų treniruotės nėra labai sunkios. Tačiau taip yra dėl tos kaitos. Jei žmonės visi lankytų metus ar daugiau, tai trenerei nereiktų balansuoti tarp visai naujų žmonių ir šiek tiek patyrusių.

Dar tada, kai tik planavau pradėti sportuoti aš galvojau, kad būsiu gudri. Nueisiu, išmoksiu pratimus, o po to darysiu namie ir sutaupysiu pinigų. Aha aha, prajuokinau? Namie prisiversti yra žiauriai sunku. Aš pasitiesiu kilimuką, pradedu daryti ir… Ai, nusibodo. O grupiniuose užsiėmimuose ką? Visos daro, reikia ir man daryti. O be to, tiesa ta, kad labai labai svarbi pradinė teisinga poza ir vien kokio youtube pagalba labai sunku save suprasti. Nes tik ne taip atsigulsite ir ryt verksite, kad skauda nugarą nuo atsilenkimų ar galvą, nes ją per daug užspaudėte.

Mano patirtis tokia, o jums jau spręsti ar sugundžiau pamėginti. Bet jei tokia tinginė atrado sau tinkamą mankštą, tai tikiu, kad gali kiekvienas.

“Welness by Oriflame” baltymų mišinys

oriflame welness | Grožio blogas

Kuo jis čia dėtas, klausiate? O gi niekuo. Tiesiog, kad jau rašau sporto tema, tai pagalvojau, kodėl gi čia pat nepakalbėjus apie glaudžiai susijusį produktą, nes gavau jį pamėginti. Pamėginau ir savo nuomonę turiu kažkur padėti. Kodėl ne čia?

Jūs turbūt pamenate, kad prieš metus aš kelis mėnesius laikiausi Kilo.lt mitybos režimo. Tada buvau numetusi 8-9kg. Išmokau valgyti subalansuotai, tačiau visada suvokiau, kad aš negaliu visą gyvenimą laikytis 1100kcal dietos. Tiesiog tai nėra sveika norma. Žinoma, metusi dietą, aš galėjau likti prie sveikos mitybos, bet kur tau, dama pasileido nuo vadelių. Rezultatas? +4kg. Ir nesidžiaugiu nė kiek. Vėl noriu griebti save už ragų, ir vis nuo rytojaus. Blogoji dalis… Valgydama chaotiškai aš tikrai labai apleidžiu baltymus. Todėl ir sutikau pamėginti “Oriflame” produktą.

Žmonės kažkodėl turi labai daug mitų susijusių su proteinu. Chemija! Na, bet aš pažiūrėjau į sudėtį ir lyg ir kažko sintetinio nematau.

oriflame welness sudėtis oriflame welness sudėtis

Na, o kadangi, kaip sakiau, mano mityba labai chaotiška, tai aš ir pasipildau ją baltymais iš šio mišinio. Tikrai ne kas dieną, tikrai ne reguliariai, tiesiog pagal tos dienos maistą matau, dažniausiai vakarais.

oriflame welness | Grožio blogas

Miltukai nėra visiškai beskoniai, aš jaučiu pieno prieskonį. Bet lengvai susimaišo su kitais aromatais. Puikiai tinka į jogurtą.

Ar sveikai ir subalansuotai besimaitinančiam žmogui jų reikia? Tikrai ne! Tačiau sportininkai ir nesuvaldantys savo mitybos, galėtų užmesti akį, kad egzistuoja toks produktas. Jį rasite “Oriflame” svetainėje.

Tiek šį kartą! Ir taip jau netikiu, kad viską perskaitėte 🙂


Buvo įdomu? Netylėkite! Nebus grįžtamojo ryšio – neliks ir blogo! Diskusijos ir komentarai, leidžia pajusti, kad skaitote mano tinklaraštį!

Draugaukime Facebook’e, bei susitikime Instagram’e. Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

Užsiprenumeruokite mėnesinį naujienlaiškį! Trys prenumeratoriai kiekvieną mėnesį gaus po atvirlaiškį su linkėjimais!

Pirmas paveikslėlis asociatyvus – Summer image created by Katemangostar – Freepik.com

“Oriflame Welness” – PR produktas (daugiau apie mano PR politiką čia).